(Фото) Дејвид Гета во љубов со 25 години помлада Кубанка

By

Светски познатиот диџеј Дејвид Гета веќе некое време е во љубовна врска со 25 години помладата Кубанка, Џесика Ледон.

53-годишниот Гета и 28-годишната Џесика се фотографирани држејќи се за раце на плажа во Мајами, од тамошните папараци, кои објавиле дека парот е неразделен.

Славниот диџеј за американските медиуми изјавил дека не крие колку е заљубен во својата девојка и дека таа позитивно влијае на него.

Дејвид Гета, пред Џесика, беше 22 години во брак со Кети Лоб, со која се разделија во 2014 година, а имаат две деца.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by celebritystyle (@celebritystylerocks)

 

Ќе ви се допадне