(Фото) Џеф Безос и Лорен Санчез ги гледаа Ѓоковиќ и Федерер

Најбогатиот човек на светот, Џеф Безос за првпат во јавноста беше виден заедно со неговата нова девојка Лорен Санчез. Двајцата беа видени на финалето на Вимблдон, меѓу Новак Ѓоковиќ и Рожер Федерер.

Двајцата седела само три ред зад принцот Вилијам и Кејт Мидлтон. Беа снимени како се бакнуваат, само неколку дена по фамозниот развод на првиот човек на „Амазон“ вреден 38 милијарди долари.

Аферата меѓу Безос и Санчез беше откриена пред седум месеци, а сега покажаа дека повеќе не ги загрижуваат туѓите коментари. Сега веќе поранешната сопруга на Безос, Мекензи, е позната адвокатка, дипломирана на прочуениот Универзитет Принстон.

Кога ја основаа компанијата „Амазон“, Мекензи се посветила и во работата во добротворните акции. Санчез претходно беше во брак со познатиот холивудски продуцент Патрик Вајтсел. Таа се занимавала од водење на танчерско шоу, утринска програма, па се до глумење во неколку филмови.

 

Scroll to Top