(Фото) Џеј Ло на јахта со момчето плови низ италијанското крајбрежје

By

Џенифер Лопез и нејзиното момче Алекс Родригез веќе со денови се наоѓаат во Италија на годишен одмор. Славната двојка ужива на јахта која пловела во близина на градот Алмалфија.

dobivaj vesti na viber

Џеј Ло е во едноделен костим за капење, со телефонот го слика своето момче, а потоа се пуштија на вежбање.

Лопез ги зацврсти стомачните со склекови. Алекс Родригез пак вежба дигање тегови.

. . Who says you can’t keep to your workout regimen while on vacation? You can create a mobile gym almost anywhere. This workout will leave you feeling amazing👇🏼 . . . 1️⃣PUSH UPS 🔥 3 sets | 35 reps 2️⃣BURPEES 🔥 3 sets | 50 reps 3️⃣CLOSE GRIP PULL UPS 🔥 3 sets | 50 reps 4️⃣ONE ARM KETTLEBELL ROW 🔥 3 sets | 21 reps each arm 5️⃣UPRIGHT ROW 🔥 3 sets | 21 reps 6️⃣ JUMP SQUATS 🔥3 sets | 50 reps 7️⃣SIT UPS 🔥 3 sets | 50 repack 8️⃣FINISHER: 3 laps around the boat . . . I’ll definitely enjoy a little pasta and vino tonight!🍝 🍷 Remember, reward your dedication. Celebrate your achievements. Find your balance. #workhardplayhard #enjoylife . What’s your favorite workout routine?

A post shared by Alex Rodriguez (@arod) on

 

Ќе ви се допадне

sunwin

sunwin

sun win

sun win

tải sunwin