(Фото) Џенифер Лопез секси во бикини и на 51 година

By

Пејачката Џенифер Лопез пак го украде вниманието на социјалните мрежи, овојпат објавувајќи фотографии во бикини. Голем број од обожавателите кои ги има над 114 милиони и даваа пофални коментари за изгледот.

И покрај тоа што има 51 година тие ѝ пишуваат дека и понатаму изгледа секси.

„Како успеваш да ја одржиш формата? Баш мислев да го прескокнам тренингот денес, но нема“, биле некои од коментарите на фановите.

Латино ѕвездата за помалку од два часа, успеа да собере над милиони ипол лајкови. Таа објасни дека формата ја одржува вежбајќи во теретана и водејќи сметка на исхраната.

„Опуштена сум и ги наполнив батериите“, напишала Лопез под фотографиите.

Нејзиниот трнер Трејси Андерсон ја откри тајната на нејзиниот изглед, објаснувајќи дека дека нејзината прехрана мора да биде со органска храна и со доста протеини и хранливи материи.

 

 

Ќе ви се допадне