(Фото) Двејн Џонсон ја откорна железната врата, за да не задоцни на работа

By

АктеротДвејн Џонсон, популарен под надимакот „Карпа“, ја откорна железната врата од својот имот, за да може да излезе и навреме да се појави на работа.

Како што пренесуваат светските медиуми, на имотот на популарни актер снемало струја, па Џонсон морал на сила да ја тргне врата, за да може да излезе и за да не задоцни на работа.

Тој ја објави фотографијата од својот двор и објаснил дека автоматската врата му се заглавила и дека не можела да се отвори, затоа што снемало струја. Тогаш тој морал да го реши проблемот со своите мускули.

 

View this post on Instagram

 

Not my finest hour 🤦🏽‍♂️, but a man’s gotta go to work. We experienced a power outage due to severe storms, causing my front gate not to open. I tried to override the hydraulic system to open the gates, which usually works when power goes out – but this time it wouldn’t. Made some calls to see how fast I can get the gate tech on site, but I didn’t have 45min to wait. By this time, I know I have hundreds of production crew members waiting for me to come to work so we can start our day. So I did what I had to do. I pushed, pulled and ripped the gate completely off myself. Tore it out of the brick wall, severed the steel hydraulics and threw it on the grass. My security team was able to meet the gate technician and welders about an hour later — and they were apparently, “in disbelief and equally scared” 🤣 Not my finest hour, but I had to go to work. And I think I’m 💯 ready to be #blackadam 😄💪🏾 #ripgates

A post shared by therock (@therock) on

„Ова не е мојот најгорд момент, но морав да одам на работа. Повикав техничари, но не можев да ги чекам 45 минути, а за тоа време стотина членови од продукцијата ме чекаа на работа. Го направив тоа што морав. Туркав, викав и на крај ја откорнав врата. Ја откорнав од ѕидот и ја фрлив на тревата. Моето осигурување ги дочека техничарите еден час подоцна, а тие наводно биле во шок“, се пофали Џонсон на социјалните мрежи.

Ваквиот потег предизвика различни реакции кај неговите фанови. Некои се шокирале од силата на поранешниот кечер, додека други го пофалија тоа што го направил, пред сè поради неговите колеги. Трети, пак ,не веруваат дека си го уништил имотот.

Во коментарите се јавил и неговиот колега, глумецот Рајан Рејнолдс.

„Погрешна страна Двејн. Вратата се отвора на другата страна“, се пошегувал Рејнолдс.

Ќе ви се допадне