ФОТО: Една од најголемите секс бомби на 80-те и на 52 години изгледа сјајно

Саманта Фокс стана сензација на само 16 години, и тоа благодарение на топлес фотките кои ги објави британскиот таблоид The Sun.

Многу брзо стана еден од најбараните модели во Велика Британија, и измами воздишки од мажите низ добар дел од светот.

Три години по ред ја освои титулата девојка на годината, а подоцна беше прогласена за една од најголемите секс икони во 80-те.

 

Looking at the sunset in #telaviv #beautifulview with my #geourgousgirlfriend @linda_olsen__ #loveusomuch #samanthafox #samfox

A post shared by Samantha Fox (@samanthafoxofficial) on

Откако британскиот таблоид по неколку години ги објави нејзините разголени фотки, се посвети на музичката кариера, а многумина тврдат дека не успеала само поради кариерата на модел.

Нејзиниот дебитански албум „Touch Me“, чија насловна песна беше обработена минатата година, се врежа меѓу стоте најдобри поп плочи на сите времиња. Но, стекна огромна база на обожаватели, кои речиси религиозно ги следеа нејзините настапи.

The cuddle from #chewbacca #starwars was lovely #sifi #sificonvention #gothenburg #yesterday #lovecuddles #samanthafox #samfox

A post shared by Samantha Fox (@samanthafoxofficial) on

Во нејзиниот љубовен живот, исто така не беше помалку возбудлив. Беше во врска и со мажи и со жени, а неутешна беше кога во 2015 година, нејзината долгогодишна менаџерка и девојка, Мире Стратон, почина од рак.

Waiting !!! Ahhh just wanna get on that stage !!! Love you my Foxy’s #samanthafox#samfox

A post shared by Samantha Fox (@samanthafoxofficial) on

На старите времиња се присети пред неколку дена кога со секси фотки од минатото, на Американците им го честиташе Денот на независноста.

Новите фотки кои ги објави на Инстаграм покажуваат пад дека и на 52 години изгледа сјајно. Иако се држи на старите хитови, пее и понатаму, а пред неколку дена концерт имаше во Осло.

Here’s to a FAB NEW YEAR 🎉🎉🎉🎉🎉💋❤🦊#samanthafox #samfox #samfox2017

A post shared by Samantha Fox (@samanthafoxofficial) on

Scroll to Top