(Фото) Хилари Даф се соблече гола, актерката го покажа телото откако се излечи од булимија

Актерката и пејачка Хилари Даф која се прослави со улогите во филмовите и сериите на Дизни, позираше гола за познатиот светски магазин Woman’s Health.

Таа со провокативни фотографии предизвика лавина коментари, а познато е дека порано имала проблеми со исхраната за кои сега отворено зборува.

“Горда сум на своето тело. Горда сум што имаме три деца. Притисокот да бидам слаба поради улогите ме доведе до ова нарушување. Беше страшно, поради проблеми со исхраната добив булимија, а потоа тоа бев хоспитализирана“, изјави Даф за Woman’s Health.

“Можеби се се промени кога го родив Бенкс. Тогаш сфатив дека сум силна, талентирана и паметна жена”, додала Хилари.

Во последно време таа ретко се појавува во јавноста, а во меѓувреме Хилари Даф двапати се омажи и роди три деца.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by hilaryduff (@hillaryduff)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by hilaryduff (@hillaryduff)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by hilaryduff (@hillaryduff)

Scroll to Top