(Фото) Италијанскиот милионер Џанлука Ваки пристигна во Белград

By

Италијанскиот милионер Џанлука Ваки (51) кој на Инстаграм го следат повеќе од 11 милиони фанови, пристигна денес во Белград. Папараците го уловија на аеродромот „Никола Тесла“, а фотографиите од неговото пристигнување и самиот тој ги постираше на Инстаграм.

Веднаш по слетувањето, Џанлука објави фотографија од него, и напиша само „Белград“, а до коментарот напиша и емотион кој намигнува.

Џанлика пристигна во свој стил, со фармерки и кожна јакна, со неделивите очила за сонце на главата, а како што пренесуваат медиумите, италијанскиот милионер ќе биде гостин на една журка во српската престолнина.

 

Ќе ви се допадне