(Фото) Изгоре јахтата на Марк Ентони

By

Пејачот Марк Ентони остана без својата јахта вредна 5,5 милиони евра. Таа се запалила и превртила наопаку на марината во Мајами, пренесува „Фокс њуз“. Пејачот не бил на неа за време на несреќата, а потврдено е и дека никој од персоналот не е повреден. Ентони често правел забави на неа. Најмногу можела да прими 12 души.

На неа имало луксузни соби, базен, неколку чет-скии, а имало место каде можело да се прави скара.

„Сите се на безбедно“, изјавиле од пиар-тимот на Ентони.

Јахтата, која во средата целосно изгорела, се проценува дека чини околу 5,5 милиони евра, а дури 40 пожарниакри излегле за да ја изгаснат.

 

Ќе ви се допадне

Dropout Idol Fruit Tart (https://animedao.nl/m/J0nW) Episode 12

Watch Goodbye Mr. Despair OAD Episode 3

Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online - Refrain (Dub) (https://animefreak.ws/m/9RGW) Episode Full

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

Designcontest: https://www.designcontest.com/client/kissanimemx/

Qiita: https://qiita.com/animeflixnl