(Фото) Кајли Миног се соблече гола за својот 50. роденден

By

 

Кајли Миног денеска го слави својот 50. роденден. За јубилејниот роденден таа реши да сподели фотографија на која таа е потполно гола, а меѓу нозете има гитара.

Како што пренесуваат светските медиуми, на прославата што ја направи неколку дена порано присуствувале голем број познати личности, од музички ѕвезди до холивудски актери и значајни јавни личности.

Австралиската пејачка која во 2005 година успеа да ја победи битката со рак на дојката под најновата фотографија која ја сподели со јавноста напиша:

„И така почнува нова деценија. Колку сум благодарна за можностите што ми ги даде животот…50…!“

Ќе ви се допадне