(ФОТО) Кејт Мидлтон приреди непријатно изненадување за семејството

Веќе со денови, членовите на кралското семејство и Мидлтонови големо внимание привлекуваат со својата појава на тенискиот турнир Вимблдон. Мечот меѓу Роџер Федерер го следеа принцот Влијам и Кејт Мидлтон, и тоа од кралската ложа, со Хју Грант и премиерката Тереза Меј, Бредли Купер, и другите истакнати и познати личности.

Се разбира, ја следеа и Пипа Мидлтон, со братот и мајката, но се случи еден помал скандал кој стана „горчлива“ тема во Британија.

Додека принцот Влијам и војводтката од Кембриџ времето го минуваа во кралската ложа, од каде го следеа мечот, и уживаа во друштво на познатата актерка и премиерка, за семејството на Кејт сепак имаше место да им се приклучат, па мораа да ги набљудуваат од таканаречените „евтини“ маси и места, што сигурно не им беше пријатно, бидејќи навикнаа да и кон нив се однесуваат како кон членовите на кралското семејство од кога Кејт стана војводтка.

Како и секогаш, најмногу коментираа и расправа покренаа на интернет и на социјалните мрежи, па едни се радуваа поради тоа што Кејт не одвои место за своето семејство, затоа што секогаш ги има такви кои во вакви ситуации се насладуваат, додека други не виделе никакво значење во сето ова, затоа што навеле дека е неважно каде седат или стојат, затоа што самата чест да присуствуваат во живо на еден меч во Вимблдон.

Pippa & James Middleton arriving at Wimbledon today. Kate is also there with William! #pippamiddleton #jamesmiddleton

A post shared by Pippa Middleton-Matthews (@pippamidleton) on

Scroll to Top