(Фото) Ќерката на Ким Бесинџер топлес ги повика Американците да гласаат

By

Иреланд, ќерката на Ким Бесинџер и Алек Болдвин, се соблече топлес и ги повика Американците да гласаат на претседателските избори што ќе се одржат за две недели. На сликите што ги објави на „Инстаграм, 25-годишната манекенка ги крие брадавиците со стикери на кои пишува „гласав“ и испрати порака што повеќе луѓе да излезат на изборите.

„Гласањето е кул, исто како и непропорционалните гради“, напиша таа во пораката. Со ова ги повика и нејзините врсници да гласаат, бидејќи се група што секогаш најмалку излегува на избори.

Иреланд често објавува разголени слики на социјалните мрежи, па нејзиниот татко и чичко ѝ, глумецот Вилијам Болдвин, јавно ја караат дека треба да се засрами што се слика гола.

 

Ќе ви се допадне