(Фото) Кетрин Зета Џонс објави слика кога првпат се запознале со Мајкл Даглас

By

Кетрин Зета Џонс и Мајкл Даглас се во брак 18 години. Актерката на „Инстаграм“, каде што ја следат 1,4 милиони обожаватели, објавила фотографија што го покажува моментот кога за првпат го запознала 25 години постариот Мајкл Даглас, нејзиниот денешен сопруг.

Кетрин заведливо го гледала додека тој зборувал.

„Својот сопруг за првпат го сретнав на филмскиот фестивал Deauville. Немам поим за што зборуваше“, се пошегува актерката.

Даглас и Кетрин ги запознал нивниот колега Дени де Вито. Набрзо потоа Мајкл ѝ рекол дека сака да биде татко на нејзините деца. Се венчале две години по средбата на споменатиот фестивал.

Двојката ги има 17-годишниот син Дилан и 15-годишната ќерка Карис. Иако во 2013 година се пишувало за проблемите во нивниот брак, сепак не дошло до развод.

Ќе ви се допадне

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

Watch anime online for free at GoGoAnime sword art online gogoanime

D4 Princess Episode 24

Website https://animepahe.cc: Watch Puzzle & Dragon animepahe Episode 1 anime online

Subrion: https://subrion.org/members/info/gogoanimebe/

Vingle: https://www.vingle.net/gogoanimelol