(Фото) Ким и Канје ги претставија новите влечки поради кои се умира од смеење

By

Раперот Канје Вест создаде неколку успешни модни производи, но и оствари соработка со познати компании, како шт се ГАП и „Aдидас“, во текот на последните неколку години.

Музичарот и кандидат за претседател на неодамнешните избори во САД пред само пет години имал речиси 53 милиони долг, но сето тоа успеал да го намири, а според последните информации на „Форбс“, денес вреди приближно 1,3 милијарда долари.

Но, кога лани ги претстави своите визионерски патики за трчање, чија цена изнесуваше 400 долари, на социјалните мрежи почнаа да кружат шеги и исмејување.

Тоа продолжи откако Канје, со помош на сопругата Ким Кардашјан, ги претстави своите влечки Yeezy 450, а на многумина на „Твитер“ на памет им паднала истата финта, но проследена со потсмев и шеги на сметка на новата модна понуда на брачната двојка Канје и Ким – чудните влечки. Инаку, влечките чинат 65 долари.

Ќе ви се допадне

Watch Naruto Episode 216 (https://gogoanime.be/m/kdrz/ep-216) at website https://gogoanime.be god of highschool gogoanime

Violet Evergarden Movie Episode Preview at Funimation funimation spring 2020