(Фото) „Конечно имам големи гради“ – Бремената Мила Јововиќ се здебели 25 килограми

By

Глумицата Мила Јововиќ откри дека се здебелила 25 килограми во текот на третата бременост. Таа објави слика на инстаграм и се пошегува дека вишокот килограми и не е толку страшен, оти првпат во животот има големи гради.

„За некој што цел живот бил ‘даска’, мора да се пофалам дека сум среќна што конечно имам гради“, напиша, меѓу другото таа, и додаде дека има само уште девет седмици до породувањето.

Јововиќ (44), која е најпозната по улогата во филмот „Петтиот елемент“, откако остана бремена со третото дете, е сè поактивна на социјалните мрежи, и често раскажува како напредува во бременоста.

„И претходните два пати качив по 25 кила, ама сега до оваа бројка стигнав многу порано. Не вежбам, внимавам да не го загрозам бебето и не сакам да се изложам на ризик од спонтан абортус“, напиша таа. Популарната глумица неодамна призна дека пред две години имала спонтан абортус, во четвртиот месец од бременоста и дека тоа бил најлошиот период во нејзиниот живот.

По два развода, таа е сега во брак со писателот и режисер Пол Андерсон. Двојката се запозна на снимањето на филмот „Притаено зло“, а се венчаа пред десет години. Мила и Пол имаат две деца, син и ќерка.

View this post on Instagram

Sexy mama on the school run pose😂🤦🏻‍♀️ So here’s an update pic of my pregnancy, I’m 9 weeks away from dropping and it’s getting more and more difficult to get around, but I’m happy to say so far everything looks great with the baby and she’s coming right on schedule! I’ve gained pretty much the same amount of weight that I always gain (about 50lbs. So far 🙄) but it just goes to show that your body will do whatever it’s meant to do regardless. Saying that i haven’t been exercising during this pregnancy like I did with the last, but I’m also being super paranoid and just really careful not to do anything that could potentially put me at risk of miscarriage. Anyway, the plus side is my mama boobs are back which is fun for a girl who’s always been flat as a board, so I’m enjoying the moment while it lasts! Sending everyone lots of love mid week and I hope you’re having a good one. Just a few more days till the weekend so take a deep breath, we’ll get there!😘👊🏼👍🏼 xo m❤️

A post shared by Milla Jovovich (@millajovovich) on

Ќе ви се допадне