(Фото) Кралицата Елизабета за првпат видена со маска

By

Британската кралица Елизабета Втора, за првпат е видена со маска на лицето. Таа присуствуваше на кратка церемонија во Вестминстерската капела на Гробот на Непознат херој, на која беше само уште свештеникот Дејвид Хојл и уште еден нејзин придружник.

Церемонијата по повод 100 годишнината од погребот на непознатиот британски војник, кој загинал во Првата светска војна, се одржа во средата, а денес официјално беа објавени фотографиите.

Кралицата носела црна маска со бела лента. Била облечена во црн капут, а на себе носела и црн шешир. Тоа било нејзиното прво појавување во јавност, во Лондон уште од март, кога изби пандемијата со коронавирусот. На службата, покрај кралицата, присуствувал уште и свештеникот Дејвид Хојл и уште еден нејзин приврзаник. Кралицата во оваа капела се омажи во ноември 1947 година.

Ќе ви се допадне

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Black Clover

watch anime online Death Note (Dub)

free anime online AnimeFreak DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

AnimeFreak TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy- Episode 9

anime websites AnimeFreak One Piece