(Фото) Кујану Ривс со новиот имиџ изгледа 20 години помлад

By

Холивудскиот глумец Кијану Ривс ја избричи брадата и се потстрижа речиси ќелав за снимањето на новото продолжение на филмот „Матрикс“. Тој го смени имиџот по цели 13 години, а фановите велат дека без брада и со кратка коса изгледа барем 20 години помлад.

56-годишниот актер во моментот е во Берлин ,каде што го снима четвртиот дел на популарниот филм. Друштво во Германија му прави неговата девојка Александра Грант, па локалните медиуми веќе неколкупати објавија слики на кои таа го носи или го зема од локацијата за снимање.

 

Ќе ви се допадне