(Фото) Куќната помошничка на Арнолд Шварценегер седум години криела од глумецот дека добиле син

By

Куќната помшничка на Арнолд Шварценегер, Пети Баен, пред две децении криела од глумецот дека има син. Поранешниот гувернер на Калифорнија за детето дознал дури кога тоа наполнило седум години. Денес, Џозеф Баен личи на татко му, а се занимава и со бодибилдинг.

Пети не можела повеќе да ја крие тајната затоа што Џозеф, како што растел, сè повеќе личел на својот татко.

Сега 22-годишниот Џозеф се занимава со бодибилдинг исто како татко му. Фановите пишуваат дека тој многу личи на некогаш славната акциска ѕвезда и поранешен гувернер на Калифорнија. Арнолд вели дека никогаш не се откажал од својот вонбрачен син.

 

View this post on Instagram

 

BIG happy birthday to the best training partner in the world! Love you dad 🎊🎉

A post shared by Joseph Baena (@projoe2) on

Тој вели дека за него дознал кога Џозеф наполнил седум години и кога веќе почнало телото да му се оформува како на бодибилдер. Баен и поранешната сопруга на Шварценгер, Марија Шривер, со која има четири деца, биле бремени во исто време.

Кога скандалот се открил во јавноста, Шривер поднела барање за развод. Арнолд подоцна изјавил дека го сака Џозеф и дека тајно плаќал алиментација.

„Најмалку се гордеам со тоа што го преполовив моето семејство. Но, јас ги сакам сите мои деца“, изјавил Арнолд за медиумите.

Како што пренесуваат тие, Арнолд ретко одржува контакти со своите деца што ги има добиено со Марија Шривер.

Ќе ви се допадне

GoGoAnime your name gogoanime: Jujutsu Kaisen (TV) Episode 24

ANIMEFLIX animeflix aot: Watch My Hero Academia 3 Episode 3 (https://animeflix.nl/m/0jze/ep-3)