(Фото) Луксузната вила на Мекгрегор вреди 1,5 милиони евра

Борачот Конор Мекгрегор кој деновиве е актуелен по тепачката која ја направи во Лас Вегас на мечот со Хабиб Нурмагомедов, летово купил луксузна вила во Шпанија во местото Марбела.

Нејзината вредност е проценета на околу 1,5 милиони евра, пишува „Мирор“. Дека на Мекгрегор му оди одлично на финансиски план, покажува и одличната заработка која ќе ја добие од мечот со Хабиб.

Луксузната вила на југот на Шпанија се наоѓа во комплексот „The Heihgts“, а освен теретана, содржи и голем отворен базен и вински подрум. До базенот 30 годишниот Ирски борец може да се спушти директно од неговата спална соба, која има поглед кон брегот.

Неговиот дом на брегот се наоѓа во рамки на кантри и голд клубот Ла Ресина, а Ирецот не е единствената ѕвезда која се поврзува со тоа име. Хари Винкс, ѕвездата од Тотенхем и Томас Соренсен, стоперпт на Стоук Сити, исто така поседуваат имот на ова место.

 

View this post on Instagram

 

Great things come through sacrifice! Keep grinding people, happy Saturday! #7days

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

 

View this post on Instagram

 

После утренней тренировки, зашли на чай к Тете. #семья

A post shared by Khabib Nurmagomedov (@khabib_nurmagomedov) on

Од друга страна, Кабиб Нурмагомедов на Инстаграм покажува колку се гордее со своето родно село Силди на врвот на планината и неговата куќа во која има метални кревети и пластични столици.

 

View this post on Instagram

 

My village Sildi. Моё родовое село Сильди. #село #родня

A post shared by Khabib Nurmagomedov (@khabib_nurmagomedov) on

Scroll to Top