(Фото) Меланија во црн костим замина од Вашингтон, а на Флорида слета во весели бои

By
Меланија и Доналд Трамп завчера пристигнале на Флорида по напуштањето на Белата куќа и Вашингтон. Откако ја напушти Белата куќа во црн костим од „Шанел“ и во фустан од „Долче и Габана“, поранешната прва дама на САД пристигнала во сончевите краишта во разигран свилен фустан со мотиви на шестаголник, што го потпишува модната куќа „Гучи“. Инспирацијата за изгледот е од 60-тите и 70-тите години на дваесеттиот век.

  

Ваков модел на фустан Меланија ретко носи, па на социјалните мрежи се појавија коментари дека сакала да отвори ново животно поглавје, поинакво од претходното, а и разни шеги на сметка на поранешната прва дама на САД.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by frontrowflix TGB (@frontrowflix)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fabrizio Mancini (@fabrizioxxxnyc)

 

Ќе ви се допадне

Black Clover (https://animeplanet.cc/m/WlDk) Episode 160 at website https://animeplanet.cc plunderer anime planet

Dragon Ball Z (Dub) Episode 291 at AnimeFreak animefreak one piece