(Фото) Михаил Баришников ги освои дамите во „Сексот и градот“, ама и денес е маж со стил

By

Познатиот актер и балетан Михаил Баришников пред околу 20 години беше сериозен мачо мен, а сега по долго време во јавноста се појави со сопругата Лиза Рајнхарт на црвениот тепих. Тие присуствуваа на „Балетната модна гала“ во Њујорк, а многумина велат дека биле одлично модно ускладени.

dobivaj vesti na viber

Еден од најдобрите балетани во светот (74) за оваа пригода избра елегантен костум, а носеше и кафени очила. На другиот кат неговата сопруга Лиза (71) облекла црни свечени панталони и бела кошула со широки ракави, во комбинација со светкава чанта и штикли.

Тие се заедно со децении и иматт три деца – ќерките Ана Софија и Луиза и синот Питер Андреј. Актерот има уште едно дете, ќерката Александра од бракот со првата сопруга Џесика Ланге.

На 15-годишна возраст, Михаил бил примен на балетската академија во Санкт Петерсбург. Тој изгради богата кариера во бројни филмови и серии, а една од најзабележителните улоги му беше Александар Петровски во „Сексот и градот“, а покрај тоа беше дел и од продукции како што се: „Бели ноќи“, „Животна пресвртница“ и „Танчерки“.

Актерот е исто така многу е вознемирен од моменталната ситуација меѓу Русија и Украина, а од неодамна дури и испрати писмо до рускиот претседател Владимир Путин. Во него, наводно, ја изразил својата длабока загриженост за сите граѓани вклучени во конфликтите.

Ќе ви се допадне