(Фото) Наоми Кембел потполно гола испрати порака: Убавината е во Африка

By

Светскиот топ-модел Наоми Кембел (51) се сликаше гола за насловната страница на магазинот i-D. Фотосесијата за списанието i-D, Наоми ја направи во Кенија, каде што има и своја куќа.

„Кога ќе ги гледате овие слики, се надевам дека ќе видите дека Кенија е убава, дека Африка е убава“, рече Кембел.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by i-D (@i_d)

„Кога сум во Кенија, има денови кои се помалку хаотични од другите, но јас сум секогаш зафатена. Во моментот сум повнимателна поради ситуацијата со Ковид-19, но повторно ги посетив децата во домот за деца без родители што ги поддржувам и не сакав да ги изневерам. Сакам да допрам до што е можно повеќе луѓе. Сакам да ширам свест. Има дел од мене, каде што, ако сакам нешто, сакам светот да знае за тоа“, додаде Наоми и истакна колку е важно да им се помага на децата без родители.

Кембел е родена во Лондон. Нејзината мајка е од Јамајка, но никогаш не го запознала својот татко, па отсекогаш била вклучена во хуманитарна работа помагајќи им на децата во домовите во светот, а претежно во Африка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by i-D (@i_d)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by i-D (@i_d)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by i-D (@i_d)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by i-D (@i_d)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by i-D (@i_d)

Ќе ви се допадне

Watch Noblesse (Dub) Episode 13 at AnimeDao anime sites

Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 12 at website https://kissanimeonline.com kissanime food wars