(Фото) Новата девојка на Пике многу личи на Шакира, коментираат фановите

By

Новата девојка на фудбалерот на Барселона Пике, многу личи на неговата бивша партнерка, Шакира. Откако раскина со пејачката, Пике сега се забавува со 12 години помлада студентка Клара Киом Марти која работи за него во секотрот за односи со јавност.

dobivaj vesti na viber

Откако нејзини фотографии се појавија на социјалните мрежи, голем број фанови коментираат дека многу личи на Шакира.

„Има слична градба како Шакира, а нејзината бујна руса коса потсетува на фризурата на Шакира“, коментираат некои од нив.

За потсетување, Пике и Шакира раскинаа по 12 години врска. Двајцата имаат два сина Мила и Саша.

Ќе ви се допадне