(Фото) По тешката сообраќајна несреќа, Ен Хеч падна во кома ѝ се бори за животот

По тешката сообраќајка која ја доживеа пред неколку дена, глумицата Ен Хеч падна во кома ѝ се бори за живот, рекоа нејзините лекари. Таа доживеа тешка сообраќајка во петокот минатата недела во Лос Анџелес. Нејзиниот портпарол рече дека состојбата ѝ е стабилна, но, сега според пишувањата на Page Sixa, нејзината состојба е драстично влошена.

„Брзо по несреќата Ен Хеч остана без свест и падна во кома. Има значителна повреда на белите дробови која бараше механичка вентилација, а изгорениците мораа да се санираат со хируршка интервенција.

Полицијата во Лос Анџелес доби налог за тестирање на нејзината крв, за да утврдат дали била под влијание на алкохол или дрога, за време на несреќата. Тие веруваат дека таа можеби била под некакво влијание на алкохол, кога со својот син Мини Купер удрила во куќа во Лос Анџелес.

Од ударот настанал голем пожар.

„Истрагата е во тек додека се чекаат резултатите од анализата на крвта. Доколку се покаже дека Ана била во алкохолизирана состојба, актерката може да биде обвинета за прекршок“, рече претставник на полицијата.

За потсетување, поранешната партнерка на контроверзната водителка Елен Деџенерис и добитничка на наградата Еми во петокот наутро околу 11 часот удри со Мини Купер во гаража во населбата Мар Виста во Лос Анџелес.

Автомобилот и куќата се запалиле, а Хеч подоцна беше извлечена од урнатините. Педесет  девет пожарникари повеќе од еден час се обидувале да пристапат до местото на пожарот и да целосно да го изгаснат пламенот.

За среќа, сопственикот на куќата останал неповреден.

Медиумите наведуваат дека Ен побегнала од местото на уште една несреќа која ја предизвикала пред да удри во гаража. Наводно поминала на знак за стоп и возела непрописно.

Scroll to Top