(Фото) Потрошила пола богатсво да личи на Ким Кардашијан: Инвестицијата ми се исплатеше

By

Познатата Ким Кардашијан стана идол на  жени и девојќи кои го копираат нејзиниот стил и сакаат да изгледаат  како неа. Чали е популарна девојка од „Инстаграм“, која ја следат повеќе од 700 илјади луѓе и која вложи околу еден милион фунти само за да изгледа токму како најпознатата старлета на светот. Како што вели , тие две имаат сличен стил, односно таа се труди да купува и носи слични парчиња облека, но исто така и годи што луѓето приметуваат дека личи на Ким, што значи дека инвестицијата во изгледот и се исплатела.

Најмногу пари троши на луксузни, дизајнерски чанти, кои се нејзина опсесија, но и на брендирана облека.

„Секогаш морам да ги менувам за да бидам во чекор со Кардашијанс. Ги следам трендовите, така што секоја сезона ја менувам облеката и трошам цело богатство на тоа”, заклучи таа.

 

Ќе ви се допадне