(Фото) Само два месеца по смртта на синот, комичарот Ник Канон со новата девојка објави дека го чека осмото дете

By

Водителот, комичар, глумец и рапер Ник Канон го чека осмото дете со неговата нова девојка Бри Тиеси. Двајцата неодамна направија забава во Малибу која ја нарекоа „дарување дете“. Таму им ја соопштија убавата вест на гостите.

dobivaj vesti na viber

Ник во декември минатата година го изгуби својот син Зен кој почина од тумор на мозокот. Зен имаше само пет месеци, а на прегледите лекарите утврдиле дека станува збор за малиген тумор.

„Туморот почна да расте многу брзо. Тогаш свативме дека се ближи крајот“, рече Ник, по смртта на Зен во декември. За потсетување, тој со поранешната сопруга и пејачка Мараја Кери ги има близнаците Монро и Морокан. Покрај нив, тој е татко на уште 4 деца.

Ќе ви се допадне

tải sunwin

sunwin

game sunwin sunwin web game sunwin

sunwin

sunwin club tải sunwin sunwin