(Фото) Се ожени синот на Бекам и го зеде презимето на сопругата

Најстариот син на познатиот фудбалер Дејвид Бекам, Бруклин, се ожени со Никол Пелц, ќерка од семејство на актерка и американски милијардер. Бруклин го зема како средно име презимето на неговата сопруга и веднаш објасни зошто го сторил тоа. Според него, тоа е уште еден начин да ја покаже својата посветност на сопругата.

„Ова е голем знак за неговата посветеност кон неа и неговата љубов кон неа“, изјави еден од инсајдерите за таблоидот Сан.

Свадбата се одржа синоќа на имотот на семејството Пелц во Палм Бич, Флорида, кои вреди околу 103 милиони долари. На церемонијата присуствуваа 300 гости и одлично се забавуваа. Меѓу нив имаше бројни светски ѕвезди како Ева Лонгорија и Серена Вилијамс, а Викторија и Бекам не ја криеа среќата за свадбата на нивниот син.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BECKHAMS 👑 (@thebeckhams_official)

Како што е наведено, венчавањето и прославата чинеле повеќе од 25 милиони евра. Невестата носеше фустан Валентино, а пред свадбата два пати отпатува во Италија за проба на венчаницата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cruz Beckham (@beckham_cruzie)

Бруклин се трудеше да ги почитува сите традиционални обичаи на нејзиното семејство, па носеше дури и јарем, традиционална капа што се носи во знак на почит кон еврејската традиција. Откако рабинот ги венчаше, традиционално скрши чаша завиткана во салфетка.

 

 

Scroll to Top