(Фото) Смит од „Сексот и градот“ згоден на 48 години

By

Глумецот Џејсон Луис, кој се прослави со улогата на Џерод Смит, дечкото на Саманта Џонс во серијата „Сексот и градот“ и понатаму е згоден. Американските медиуми неодамна објавија слика од Луис на плажа и коментар дека изгледа одлично. „Секс-симол и на 48 години“, пишуваат.

Инаку по завршувањето на серијата, тој сними неколку филмови, но ниеден не го повтори упехот на „Сексот и градот“.

Ќе ви се допадне