(ФОТО) Сопругата на Луис Фонси е вистинска убавица

Луис Алфонсо Родригез Лопез, кој го испеја летниот хит „Деспасито„ е роден на 15 април 1978  година во Порторико. Тој е постар син на Алфонсо Родригез и Далиа Лопез.

На 3 јуни 2006 познатиот пејач се венча со шпанската актерка Адамари Лопез, но во 2009 година ти се разведуваат. Пејачот за започнува нова љубовна врска со шпанската манекенка Агеда Лопез, со која има ќерка Микаела. Тие се веначале на 10 септември 2014 година, а на 20 декември 2016 стануваат родители на нивното второ дете.

Погледнете како изгледа сопругата на Фонси и екслузивни фотографии од свадбата

 

Que exelente noticia, muchísimas bendiciones mis amores #Reposting @luisfonsi with @instarepost_app — Y ahora somos cuatro…

A post shared by Luis Fonsi❤️🇵🇦🇵🇷 (@luisfonsipty) on

Scroll to Top