(Фото) Ума Турман ја пронајде љубовта за време на самоизилација

By

Акетрката Ума Турман ја пронајде љубовта за време на самоизилацијата. Според „Пејџ сикс“, актерката (50) почнала врска со архитектот Питер Сабет, чија фирма е со седиште во Бриџхемптон.

Ѕвездата на блокбастерот „Убиј го Бил“ (Kill Bill), како што наведува порталот, се запознала со Сабет на плажа во Сег Харбор.

„Питер не знаеше дека е Ума кога првпат ѝ се обрати. Таа шеташе на плажата и ја замоли да го надгледува неговото куче додека плива“, тврди извор за порталот.

„Ума се согласи, внимаваше на неговото куче додека тој пливаше, а сега, неколку месеци подоцна, тие се лудо вљубени и бараат да купат куќа заедно во Хемптонс“, додаде изворот.

 

Ќе ви се допадне