(Фото) Ванда Икарди се голи гради порача да се почитуваат мерките против коронавирус

By

 

Сопругата на аргентинскиот фудбалер Мауро Икарди, атрактивната Ванда Икарди, освен што успешно ја менаџира кариерата на Мауро, е и познат светски инфлуенсер.

Ванда повторно објави разголена фотографија, на која е само по спортски градник, но овој пат испрати и порака до фановите.

„Останете дома“, напиша Икарди и на необичен начин ги повика своите следбеници, на придржување кон заштитните мерки против коронавирусот.

За италијанските медиуми,  Ванда имаше изјавено дека за неа голотијата е начин на кој може да заработи и надвор од менаџерската кариера.

За потсетување, таа уште пред бракот со Мауро беше позната фудбалска менаџерка, која во моментот е ангажирана за кариерата на својот сопруг, кој игра во францускиот клуб ПСЖ.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Wanda nara (@wanda_icardi)

Ќе ви се допадне

AniWatch anime websites: Fairy Tail (Dub) Episode 175

4Anime 4animeone: The Rising of the Shield Hero Season 2 (https://4anime.biz/m/XyOa) Episode 1-Preview