Фудбалската ѕвезда троши 6.000 евра неделно на девојка му – за малку ќе му ја уништеше кариерата, а сега повеќе зборуваат за неа отколку за него

Хесе Родригез – име кое можеби сте го заборавиле, некогаш беше голема надеж на Реал Мадрид, но и на Пари Сен-Жермен, но тој е повеќе познат по она што се случи со неговата девојка Аура Руиз, отколку што е познат по тоа што беше добар фудбалер.

Додека се опоравуваше од малку посериозната повреда во 2021 година, неговата девојка Аура Руиз го врати во центарот на вниманието.

Избраничката на фудбалерот најави прилично бомбастична работа, нивно приватно видео.

„Го сакам Хесе и тоа нема да се промени. И двајцата сакаме реквизити и играчки за време на водење љубов. Имам многу од нив. Наскоро ќе го објавам нашиот филм за возрасни. Снимен е и готов и сакам луѓето да го видат“, рече таа.

Речиси сите скандали на Хесе во последните години се поврзани со Аура Руиз. Прво, кога ја изневери со нејзината пријателка модел, ПСЖ го отпушти Шпанецот затоа што целата приказна фати непосакуван правец и клубот оцени дека Родригез им ја уништува репутацијата.

Неделно троши 6.000 евра за неа, како што објавија и двајцата.

Scroll to Top