Фустан на Мерилин Монро продаден за 50 илјади долари

By

Црн фустан на Мерилин Монро е продаден за 50 илјади долари на аукција во Лас Вегас. Фустанот е од приватната колекција на Луис Tапер.

Според сопственикот, фустанот е од оставнината на актерката, но таа никогаш не го носела во јавност, ниту е сликана во него. Токму затоа ниската цена за која е продаден, велат од аукциската куќа. Белиот фустан што Монро го носеше на роденденот на Џон Кенеди е продаден за 5 милиони долари пред неколку години.

Мерилин Монро почина во 1962 година на 36 години. Случајот се води како самоубиство, иако теоретичарите на заговор тврдат дека е убиена.

Ќе ви се допадне

Watch Thermae Romae (Dub) Episode 6

Website https://wcostream.cc: Watch Shakugan no Shana: Season I wcostream Episode 24 dubbed anime

https://animeflix.nl neon genesis evangelion animeflix

Animepahe: Sands of Destruction anime episode 13 online free at https://animepahe.cc anime pahe

Skitterphoto: https://skitterphoto.com/photographers/17131/kissanime

Gab: https://gab.com/animefreakws