(Галерија) Алесандра Амброзио заминува во пензија

By

Бразилската манекенка Алесандра Амброзио преку својот инстаграм-профил соопшти дека веќе нема да биде дел семејството на „Викторијас сикрет“.

dobivaj vesti na viber

Нејзината соработка со луксузниот бренд за долна облека траеше 17 години. Годинава, на ревијата што брендот првпат ја одржа во Кина, Аброзио повторно воодушеви, па и никој не претпоставуваше дека тоа ќе биде нејзиниот последен настап.

„Немам зборови да опишам колку сум благодарна што работев за овој неверојатен бренд што ме инспирира мене и многу жени ширум светот. Ни во моите најлуди соништа не можев да замислам дека ќе одработам 17 модни ревии за ‘Викторијас сикрет’“, напиша таа.

Алесандра годинава наполни 36 години и планира да се посвети на семејството и на својата успешна линија костими за капење Ale by Alessandra.

Ќе ви се допадне

go88 thiên đường online go88 mới nhất nạp tiền go88 qua ngân hàng

sunwin âu cơ chơi sunwin có bị bắt không live sunwin