(Галерија) Џенифер Лопез за „Вог“: Бен е посебна личност во мојот живот

By

Џенифер Лопез ќе се појави на насловната страница на американскиот магазин „Вог“, за кое и дала интервју прво по бракот со актерот Бен Афлек.

dobivaj vesti na viber

Џеј Ло направи фотосесија за насловната страница во парчиња од високата мода на Ени Лебовиц.

Во интервјуто пејачката зборува за бракот со актерот, на прашањето дали некогаш би сакала Афлек да го земе нејзиното презиме, таа одговорила, „Не! Тоа не е традиционално. Нема никаква романса во тоа“. Лопез зборуваше за повторното поврзување со Афлек, со кого беше свршена во раните 2000-ти пред да се разделат. Тие повторно започнаа романса и се венчаа. Направија свадба во Џорџија за пријателите и семејството.

„Секогаш се чувствував како да има вистинска љубов таму. Луѓето во мојот живот знаат дека тој беше многу, многу посебна личност во мојот живот. Кога повторно се поврзавме, тие чувства кон мене сè уште беа многу реални“, изјавила Лопез.

Џенифер и Бен беа во врска две години, но се разделија во 2004 година. По нивното раскинување, и Лопез и Афлек продолжија со други врски и основаа семејства.

Лопез беше во брак со Марк Ентони од 2004 до 2014 година, а тие се родители на сега 14-годишните близнаци Макс и Еме. Во меѓувреме, Афлек беше во брак со Џенифер Гарнер од 2005 до 2018 година и заедно имаат три деца, ќерките Вајолет (16) и Серафина (13) и синот Семјуел (10).

Ќе ви се допадне