(Галерија) Ким позираше за „Вог“ и зборуваше за разводот со Кание, порано правев сè за другите да бидат среќни, но сега ја избрав мојата среќа

Ким Кардашијан по подолго време конечно се отвори и зборуваше за својот приватен живот. Таа за списанието „Вог“ зборуваше за разводот од Кание и рече дека во минатото се трудела многу само за да ги направи другите среќни, додека себе се ставала во втор план.

dobivaj vesti na viber

На крајот одлучила дека е потребно да биде искрена кон себе и да ја избере нејзината среќа.

„Во последните две години направив сè за да бидам јас таа што ќе биде среќна. И тоа е добро чувство. Можете да бидете повредени или да им се лутите на вашите поранешни партнери, но мислам дека пред децата секогаш треба да речете дека тие се најдобри. Разводот и така беше доволно тежок за нив, а опсесијата на Кание со контролата и манипулирањето на целата ситуација негативно влијаеше на сите нас и само ни задаваше уште поголема болка“, рече Ким.

Таа за насловната позираше со своите деца, а Кание потоа на својот профил ги објави фотографиите ѝ ја замоли за прошка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)

„Господе обедини го нашето семејство повторно“, рече раперот.

За потсетување, двајцата некое време се препукуваат преку социјалните мрежи поради присутноста на нивната ќерка на Тик-ток. Тоа е нешто што Ким го поддржува, но Кание не.

Раперот рече дека на едно дете не му е место на социјалните мрежи и дополни дека со тоа се согласуваат и неговите пријатели, но се плашат од сестрите Кардашијан за да го поддржат јавно.

 

 

Scroll to Top