(Галерија) Кралот Чарлс танцуваше пред 20.000 луѓе на концертот во замокот Виндзор

По церемонијата на крунисување на кралот Чарлс Трети (74) во саботата кралското семејство го прослави настанот со концерти на познати пејачи. 20.000 луѓе присуствуваа, а дури и Чарлс во еден момент танцуваше. Кралот се опушти на концертот на Лајонел Ричи, а неговите танцови потези не останаа незабележани на социјалните мрежи.

„Ова е толку слатко за гледање“, „Знаевме дека е добар танчер уште од она видео каде што танцува брејкденс“, беа дел од коментарите.

Да потсетиме, во 1985 година, принцот Чарлс учествуваше на собирот „Младите се среќаваат со индустријата“, а младите му ги покажаа на принцот своите танцувачки вештини. Откако бил поканет да им се придружи, Чарлс се согласил и ги покажал своите танцувачки вештини.

Заедно со кралот, добро расположени беа и принцезата од Велс, Кејт Мидлтон, принцезата Шарлот, принцот Џорџ, принцот од Велс, Вилијам и кралицата Камила.

Освен Лајонел, публиката ја забавуваа и Кети Пети, Никол Шерцингер, Тива Севиџ, Палома Фејт и Андреа Бочели.

Обраќајќи ѝ се на публиката за време на концертот, принцот Вилијам кажа дека покојната кралица Елизабета Втора би била горда мајка.

„Таа е горе и сите нè држи на око. Тато, сите многу се гордееме со тебе и со твоите постигнувања во последните 50 години. Јас посветено ќе ви служам на сите, кралот, земјата и Комонвелтот“, изјави првиот престолонаследник.

Scroll to Top