Гордон Ремзи стана татко шести пат на 57-годишна возраст

Познатиот телевизиски готвач, Британецот Гордон Ремзи (57), и неговата сопруга Тана (49) станаа родители шести пат, објавија на „Инстаграм“ и додадоа дека синот ќе го крстат Џеси Џејмс.

Ремзи, кој го прослави својот роденден во средата, го нарече доаѓањето на новороденчето „неверојатен роденденски подарок“, според „Скај њуз“.

 

Текстот Гордон Ремзи стана татко шести пат на 57-годишна возраст е превземен од МАКФАКС.

Scroll to Top