Хали Бери дел од животот била бездомник

By

Оскаровката Хали Бери призна дека еден дел од својот живот го минала како бездомник.

dobivaj vesti na viber

Поради тоа таа една година не разговарала со нејзината мајка, која не сакала да и позајми пари.

– Денеска сум и благодарна за тоа – рече таа во интервју за „Пипл“.

– Кога се преселив во Њујорк имав малку пари, кои ги заработив како модел. Ми ги снема за три месеци и повеќе немав од што да живеам, Ја повикав мајка ми, а таа не сакаше да ми позајми. Подоцна сфатив дека ми ја даде најдобрата можна лекција: „Ако сакаш таму да живееш, заработи – вели Бери.

Актерката, потоа следните месеци живеела во засолниште за бездомници и работела како келнерка.

Ќе ви се допадне

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

animes online Mother of the Goddess’ Dormitory

watch anime free Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! Episode 1

dubbed anime 4Anime Naruto: Shippuden

Hunter x Hunter (2011)

tải go88