Хејли Бибер имала мозочен удар

Сопругата на канадскиот пејач Џастин Бибер, Хејли минатата недела била итно хоспитализирана поради мозочен удар кој го добила како резултат на згрутчување на крвта во мозокот.

dobivaj vesti na viber

Ова го потврди и Хејли која рече дека проблемите ѝ се јавиле додека пешачела. Лекарите ѝ кажале дека добила симптоми типични за постари луѓе.

„Ми открија дека сум имала мало згрутчување во мозокот и дека ми бил намален доводот на кислород. За среќа телото брзо ми се опорави и од тогаш сум дома. Тоа беше најстрашниот момент во мојот живот, и сакам да им се заблагодарам на сите кои ми помогнаа“, рече Хејли.

За потсетување, претходно, извори блиски до неа рекоа дека проблемите биле поврзани со коронавирусот. Тие потсетија и дека неодамна и Џастин Бибер морал да го откаже концертот во Лас Вегас поради корона, но и дека пејачот брзо се опоравил од болеста.

Scroll to Top