ХОЛИВУД ВО ШОК! – Почина американскиот актер, ѕвездата од „Сам Дома“

Џон Херд почина во Калифорнија на 72 годишна возраст.Тој беше познат по улогите во филмовите во текот на осумдесетите и деведесетите години.Како што пренесува TMZ, Херд во средата имал операција и престојувал во хотел во Калифорнија, за да се опорави.Собраката повикала итна помош кога го видела дека не реагира, по што била утврдена неговата смрт.

 

 

 

Оваа информација набрзо офиијално ја потврди и семејството на актерот.

 

 

Херд беше најпознат по улогата на Питер Мекалистер во филмот „Сам дома“, а имал и забележани улоги во „Гладијатор“, и „Сопранови“.

Причината за смртта засега не е позната.

 

Scroll to Top