Холивудски продуцент ненадејно почина на 44-годишна возраст

Холивудскиот продуцент Кевин Турен ненадејно почина на 44-годишна возраст.

Неговиот татко ја потврди оваа тажна вест и објави дека се уште не е откриена причината за смртта на неговиот син.

„Кевин беше толку посебен, овој свет ќе биде празен без него“, рече неговиот татко, пренесува Дејли Мејл.

Кевин Турен речиси ги продуцираше „Неподносливата тежина“ на Николас Кејџ и Педро Паскал, „Икс“ со Миа Гот во главната улога и „Еуфорија“ и „Идол“ на ХБО.

Scroll to Top