Хрватскиот дизајнер Јурај Зигман ја облече Ферги

By

Пејачката Ферги е на листата на познати светски ѕвезди со кои соработувал хрватскиот дизајнер Јурај Зигман.

Таа беше дел од бразилскиот фестивал „Rock in Rio“, а дизајнерот Зигман ги осмилил костимите за настапот, како и костимите на нејзините танчери и ѕвездата-гостин, Пабло Витар.

Се работи за црно-бело корсетско боди, со шнирање од страните, надополнето со наметка на која има извезено букви. Стајлингот е надополнет во високи чизми, една во бела, а друга во црна боја.

Ќе ви се допадне

AniWatch watch animes: Watch Attack on Titan (Dub) Episode 18 (https://aniwatch.pro/m/PGpJ/ep-18)

GoGoAnime god of highschool gogoanime: Watch Hunter x Hunter (Dub) Episode 122 (https://gogoanime.be/m/8Z0O/ep-122)