„Имајте сочувство, таа ја знае вистината“: мајката на принцезата Кејт очајна поради болеста на нејзината ќерка

Не престануваат реакциите на објавата на принцезата Кејт дека има рак и дека моментално е на хемотерапија.

Принцезата добила стотици илјади пораки за поддршка, но интернетот нема милост – теориите на заговор за Кејт не престануваат, а најавите за нејзината болест стануваат се побрутални. Нејзината мајка Керол Мидлтон, пишуваат британските медиуми, е очајна за здравствената состојба на својата ќерка.

Керол Мидлтон беше особено потресена од видео пораката што Кејт ја сними и објави во петокот. Новинарите во Велика Британија повикуваат на сочувство за мајката на принцезата, која во моментов поминува неверојатно тешко време.

Кралскиот експерт Џени Бонд ја повика јавноста да покаже сочувство за очајната мајка на принцезата која ја знае вистинската природа на болеста и мора да гледа секој ден како теоретичарите на заговор ги пишуваат најсуровите работи за нејзината болна ќерка.

„Во овие моменти треба да размислуваме за уште една мајка, Керол Мидлтон. Кетрин можеби има 42 години, но сепак е нејзина ќерка. Многу е вознемирувачки да се гледа ќерка која се бори со ракот и е малтретирана на интернет секој ден“, рече Бонд за Mirror.

Scroll to Top