Ја знаете како жесток ММА борец, но сега ќе ве изненади како нежна и убава невеста

Поранешната шампионка во боречките вештини (ММА) и холивудска ѕвезда, Ронда Роуз застана на „лудиот камен“.

dobivaj vesti na viber

Нејзиниот свршеник е борецот во ММА, Тревис Браун, кој исто е натпреварувач во тешка категорија. Ронда напиша дека ова е еден од најсреќните денови во нејзиниот живот.

Венчавката се одржа во стилот и по желбата на младенците, па беше наречена „најубавата свадба со најмногу количини пиво“.

Навикнати сме да ја гледаме Роуз во сосема поинакво издание. Никој не можеше да замисли дека набилданата спортиска ќе изгледа прекрасно и нежно кога ќе биде невеста.

Scroll to Top