Камила ширела шпекулации дека Вилијам ја изневерил Кејт Мидлтон

By

Сопругата на британскиот принц Чарлс, Камила, прва почнала да шири шпекулации во јавноста дека принцот Вилијам ја изневерил сопругата Кејт Мидлтон.

Седумдесет и тригодишната војвотка од Корнвел почнала да ги шири шпекулациите за да ѝ наштети на Кејт, која ја гледа како соперничка во преземањето на круната од британската кралица Елизабета Втора.

Според пишувањата на In Touch Weekle, таа правела сè што е во нејзина моќ да го спречи сценариото во кое Кејт ќе ѝ го одземе местото на кралица.

Поради тоа, Камила почнала да шири шпекулации дека принцот Вилијам ја изневерил Кејт со Роус Ханбери. Камила сакала да го разниша бракот на Вилијам и да ја наруши нивната слика во јавноста и да покаже дека омилената кралска двојка не е достојна да седне на престолот.

Извори од палатата говорат дека таа не успеала во тоа затоа што Вилијам и Кејт се посреќни од кога било претходно. Двајцата набргу ќе прослават десетгодишнина од бракот. Кога Кејт и Вилијам откриле кој стои зад тоа, влегле во жестока расправија со неа и Чарлс.

Како што пренесуваат таблоидите, Камила ги демантирала ваквите обвинувања, но Кејт не ѝ поверувала. Иако Мидлтон изгледа како срамежлива личност, таа наводно веќе подготвила пеколен план како да ѝ се одмазди на својата свекрва.

 

Ќе ви се допадне

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime

4Anime: Pokemon XY: New Year Special anime episode Full online free at https://4anime.biz free anime

AnimeBee: Natsume's Book of Friends Season 6 anime episode 11 online free at https://animebee.to stream anime online

Website https://animekisa.in: Watch Asagao to Kase-san. (Dub) animekisa Episode Full watch anime dub

Starity: https://starity.hu/profil/293399-animeflixnl/

Tourism gov: https://www.tourism.gov.za/Lists/Site%20Feedback/DispForm.aspx?ID=143955