Кејт и Вилијам не можат да се договорат дали да имаат уште деца

By

Војвотката Кејт Мидлтон за „Сан“ открила дека со нејзиниот сопруг принцот Вилијам не можат да се договорат околу тоа далиќе имаат уште деца. Таа рекла дека Вилијам не сака веќе ни син ниту ќерка, но дека таа сè уште размислува за тоа пак да стане мајка, пишува британскиот весник.

Двојката ги има синвите Џорџ (6) и Луис (1) и ќерката Шарлот (4). Но, се чини дека веќе нема да го прошируваат семејството, пишуваат британските медиуми.

За време на посетата во центарот Бредфорд, Кејт открила дека Вилијам дефинитивно ја отфрлил можноста да имаат четврто дете.

„Мислам дека Вилијам не сака да имаме повеќе деца“, рекла Кејт.

 

Ќе ви се допадне