Кејт Мидлтон нема да се појави во јавноста до крајот на годината

 

Кејт Мидлтон најверојатно нема да се појави во јавноста до крајот на годината и ќе помине време опкружена со семејството и пријателите додека продолжува со хемотерапијата откако и беше дијагностициран рак на почетокот од оваа година, изјавија за Дејли Бист извори блиски до кралското семејство.

Се очекува Кејт и нејзиното семејство да ја поминат следната недела во селска куќа на имотот Сандрингам.

Дејли Бист објави дека принцот Вилијам ќе посвети уште повеќе време на своето семејство во следните шест недели, откако кралското семејство нема да се појави во јавноста за време на предвремените општи избори во Велика Британија на 4 јули.

Принцезата од Велс последен пат присуствуваше на јавен настан на Божиќ, 25 декември 2023 година.

После тоа, таа беше подложена на абдоминална операција, а последователно лекарите открија дека има и рак, но не е откриено на кој орган.

Scroll to Top