Кејт се вакцинираше: Тесен џинс и малку полабаво во стилот од кралските правила

By

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, викендов ја прими вакцината против коронавирус во Музејот на науки во Лондон. Таа се вакцинираше десет дена откако нејзиниот сопруг, принцот Вилијам, се вакцинираше против Ковид исто така во овој музеј.

„Вчера ја примив првата доза на вакцина против Ковид-19 во лондонскиот Музеј на науки. Благодарна им сум на сите кои учествуваа во ова“, напиша таа.

Од палата не открија која вакцина ја примија кралската двојка, но она што е познато дека тие имаат право на вакцините „фајзер“ или „астразенека“, затоа што се помлади од 40 години, пишуваат британските медиуми.

Ќе ви се допадне

Website https://animekisa.in: Watch Wild Adapter animekisa Episode 2 animekisatv

Website https://4anime.biz: Watch Yuragi-sou no Yuuna-san OVA 4anime Episode 4 persona 4 animation crunchyroll

Gintama°: Umai-mono wa Atomawashi ni Suru to Yokodorisareru kara Yappari Saki ni Kue (https://gogoanime.be/m/OJ7k) Episode Full

Watch Dimension Movement of Nazca Episode 12

Cults3d: https://cults3d.com/fr/utilisateurs/gogoanimebe

Wakelet: https://wakelet.com/@animefreakws