Ќерката на Хајди Клум го покажа лицето без шминка: Веќе нема криење

Лени Клум од ден во ден учи како да ја прифати својата кожа онаква каква што е – и тоа пред 1,9 милиони Инстаграм следбеници.

Манекенката во подем и ќерка на познатата Хајди Клум го покажала своето лице без шминка и ги открила акните со кои се бори.

19-годишната студентка по дизајн на ентериер и претходно зборувала за прифаќањето на својата кожа, без оглед на тоа во која фаза е. Во интервју за „People“, Лени признала дека подлегнала на негативните стигми околу акните.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leni Olumi Klum (@leniklum)

„Мислев дека не сум убава поради акните. Но, сфатив – тоа е нормално. Сите проаѓаат низ тоа. Тоа е нешто што секој може да го добие и е хормонално. Нема веќе криење“, изјавила Клум.

Scroll to Top